optimist Skrevet 1. juni 2017 Del Skrevet 1. juni 2017 Tenkte å merke endene på drensrør med kordinater, men får det ikke helt nøyaktig. Jeg kan fks gå en meter unna, uten at kordinatene endres...Bruker mobil...evt er det noen andre apper som er mere nøyaktige..?? Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Gjest landmåleren Skrevet 1. juni 2017 Del Skrevet 1. juni 2017 Det er rett og slett fordi utstyret du bruker (les) telefonen din ikke er mer nøyaktig enn +-10 meter. Samme som en tur gps. Skal du få dette nøyaktig nok til at det kan brukes til noe vettugt må du bruke landmålings gps som mottar korreksjonssignaler fra cpos,smartnet.Eller via radiosignal fra lokal base. Da får du nøyaktighet på +-2cm i plan x,y og ca 3-4 cm i høyde, z. Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Jon Bonde Skrevet 1. juni 2017 Del Skrevet 1. juni 2017 Fastmål i terreng og avstander er gjerne like eksakte, men jeg har påvist grøftekryss med gps på mobil tidligere. Nå er det vel flyfoto fra drone som er "in"... Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar