Jump to content

McHale


Guest

Recommended Posts

Har en Mchale fusion 2 rundballepresse.

Når jeg presser fuktig gress har jeg problemer med at graset kiler seg (står bom fast) mellom pickup og innmater-rotor.

Har ikke vært problem tidligere sesonger, og skjer bare når det er fuktig.

Det er ingen synlige skader, og det er montert plastplater i toppen på pickupen som skal forhindre dette.

 

Noen som har et godt tips?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonym
Du kan sjekke om det har lakt seg gress på sidene ovenfor innmaterrotor. Har 1 gang på 19000 ball rensket opp der, var årntlig hardpakket gress som måtte fjernes med motorsag og lang bor.
Link to comment
Share on other sites

Guest Anonym
Sag vekk med vinkelsliper øverste del på grinda bak innmater rotor på begge sider.Dette fungerte perfekt oss meg.Konf forhandler så får du ei tegning på det du skal sage bort.
Link to comment
Share on other sites

Guest Anonym

Selve rotor og pickup har jeg allerede rengjordt, men godt mulig det sitter noen gamle synder i knivbrua. Jeg prøver det først, men ikke sikkert det er så dumt med den vinkelsliperen heller.

Mange takk.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonym

Har gått over pressa idag, og visst var det gammelt størknet gress i knivbrua.

Skal presse det siste imorgen, håper det var dette som skulle til.

 

Martin, på myra legger jeg ned knivene og kjører 620 o/min, det hjelper normalt sett, men var noe rart nå dette året.. Takker

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...